Dom Dziecka w Olsztynie Kategoria: O Nas
Opublikowano Odsłony: 11548
Drukuj

Dom Dziecka w Olsztynie powstał w 1969 roku. Jest placówką socjalizacyjną, zapewniającą opiekę dzieciom na mocy postanowienia sądu. Początkowo przebywało w nim ok 100 dzieci. Potem ta liczba sukcesywnie się zmniejszała, aż w konsekwencji ustawy o pomocy społecznej, nasz dom liczy 25 wychowanków. Jest to placówka koedukacyjna, co oznacza, że mieszkają tu razem chłopcy i dziewczęta.

Dyrektorem naszego domu jest pani Bożena Mrozowska, która pełni tą funkcję od lipca 2012 roku. Ponadto pracuje tu jeszcze szereg osób, które zajmują się wieloma ważnymi dla dzieci sprawami. Są to, oprócz pracowników administracji i obsługi : zastępca dyrektora - Małgorzata Saniuk, pedagog - Elżbieta Więcek, psycholog - Krzysztof Targosz, psycholog - Kamila Janczewska, pracownik socjalny - Dorota Gołębiowska - Szeląg.

 Od stycznia zmieniliśmy nazwę. Oficjalnie brzmi ona teraz Centrum Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Olsztynie.Oprócz głównego domu funkcjonują dwa mieszkania filialne w mieście ( obecnie Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze nr 2 i 3), w których mieszka odpowiednio sześcioro i dziewięcioro dzieci pod opieką 5 wychowawców w każdym mieszkaniu.

W domu przy ulicy Korczaka funkcjonują obecnie dwie grupy wychowawcze, każda w osobnym "niby" mieszkaniu. Każda z takich grup ma swoją kuchnię-jadalnię, gdzie dzieci pod opieką wychowawców przygotowują posiłki rano i wieczorem (obiady gotują przemiłe panie kucharki), pieką ciasta, robią sałatki i wszelkie inne smakołyki, na jakie przyjdzie im ochota. Oprócz jadalni i pokoi dzieci, w grupie znajdują się: pokój spotkań, pokój wypoczynku, garderoba. Wokół budynku jest duży plac, boisko do piłki nożnej, miejsce do zabawy i wypoczynku.

Wszyscy staramy się, aby nasze dzieci czuły się z nami jak najlepiej, aby przygotowywały się do godnego wejścia w dorosłe, samodzielne życie i aby nie zabrakło im miłości i czułości, których tak bardzo potrzebują.

Naszą pracę wspierają wolontariusze poświęcając swój czas na przebywanie z dzieciakami. Są dla nas pomocą nie do przecenienia:)

Wiele osób wspiera nasz dom, a my z ogromną radością odnosimy się do każdej, choćby najmniejszej formy pomocy. Każdy gest dobrej woli, każde wsparcie, nie tylko finansowe, będzie dla nas bardzo pomocne. To dzięki Państwa wsparciu dzieci mogą pojechać na kolonie letnie, mogą zaprosić przyjaciół na przyjęcie urodzinowe, wreszcie mogą pisać w szkole ładnymi długopisami i flamastrami. To pozwala im czuć, że są dla kogoś ważne...

Jesteś w:   HomeO NasNasz Dom